Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørrevænget 9, 8450 Hammel · Formueforvaltning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 9,3 % | 1,6 % | -0,7 % | 2,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 106,9 % | 78,7 % | 72,9 % | 20,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 90,3 % | 86,9 % | 88,3 % | 93,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 10,2 % | 1,9 % | -0,8 % | 2,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 90,3 % | 86,9 % | 88,3 % | 93,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 9,7 % | 13,1 % | 11,7 % | 6,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | — | 72,9 % | 20,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -59.407 kr. i 2021 til -19.492 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -59 | -17 | -14 | -19 | -19 | −3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -59.407 kr. i 2021 til -19.492 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -59 | -17 | -14 | -27 | -19 | +28 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -196.926 kr. i 2021 til 77.707 kr. i 2025 (+139 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -197 | 353 | 63 | -27 | 78 | +385 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -196.926 kr. i 2021 til 77.707 kr. i 2025 (+139 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -197 | 353 | 63 | -27 | 78 | +385 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.287 | 3.422 | 3.502 | 3.360 | 3.365 | +0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.287 | 3.422 | 3.502 | 3.360 | 3.365 | +0 % | |
| Varebeholdninger | 0 | 395 | 402 | 0 | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 254.945 kr. i 2021 til 45.605 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 255 | 0 | – | 312 | 46 | −85 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.070 | 395 | 402 | 312 | 46 | −85 % | |
| Aktiver i alt | 3.357 | 3.818 | 3.904 | 3.672 | 3.411 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.208.983 kr. i 2021 til 3.186.734 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.209 | 3.448 | 3.393 | 3.244 | 3.187 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 147.895 kr. i 2021 til 224.063 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 148 | 370 | 511 | 428 | 224 | −48 % | |
| Passiver i alt | 3.357 | 3.818 | 3.904 | 3.672 | 3.411 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hammel — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Favrskov