Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Leddet 3, 4330 Hvalsø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 9,3 % | -4,9 % | 5,4 % | 7 % | 3,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,4 % | 99,5 % | 99,6 % | 98,5 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 9,5 % | -5 % | 5,5 % | 7,1 % | 3,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,4 % | 99,5 % | 99,6 % | 98,5 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,6 % | 0,5 % | 0,4 % | 1,5 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 18,4 % | 17,5 % | 881,7 % | 167,5 % | 160,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | 155 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.172.546 kr. i 2021 til 154.553 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.173 | 429 | 397 | 214 | 155 | −28 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.089.398 kr. i 2021 til 907.466 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.089 | -1.343 | 1.440 | 1.712 | 907 | −47 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.898.526 kr. i 2021 til 752.300 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.899 | -945 | 1.093 | 1.522 | 752 | −51 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.876 | 4.377 | 3.847 | 3.635 | 3.341 | −8 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.876 | 4.377 | 3.847 | 3.635 | 3.341 | −8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 61.218 kr. i 2021 til 131.835 kr. i 2025 (+115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 61 | 16 | 687 | 562 | 132 | −77 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 15.532 | 14.732 | 16.223 | 18.093 | 18.751 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 20.408 | 19.110 | 20.070 | 21.727 | 22.091 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 20.075.519 kr. i 2021 til 22.009.083 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20.076 | 19.016 | 19.992 | 21.392 | 22.009 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 332.449 kr. i 2021 til 82.171 kr. i 2025 (−75 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 332 | 93 | 78 | 336 | 82 | −76 % | |
| Passiver i alt | 20.408 | 19.110 | 20.070 | 21.727 | 22.091 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvalsø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.