Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Grevindevej 5, 4682 Tureby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 25,9 % | 4,1 % | 4 % | 13,2 % | 11,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 353,8 % | 384 % | 460,8 % | 323,9 % | 151,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 81,5 % | 77,3 % | 81,7 % | 76,9 % | 73,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 31,8 % | 5,4 % | 4,9 % | 17,2 % | 15,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 81,5 % | 77,3 % | 81,7 % | 76,9 % | 73,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 18,5 % | 22,7 % | 18,3 % | 23,1 % | 26,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 16,6 % | 54,6 % | 34,2 % | 98,7 % | 110,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | 0 | 0 | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -9.380 kr. i 2021 til -10.221 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -8 | – | -9 | -10 | −20 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -9.380 kr. i 2021 til -8.505 kr. i 2024 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -9 | -8 | -9 | -9 | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 535.946 kr. i 2021 til 304.820 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 536 | 95 | 94 | 320 | 305 | −5 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 535.271 kr. i 2021 til 304.583 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 535 | 89 | 80 | 312 | 305 | −2 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 715 | 276 | 307 | 592 | 1.635 | +176 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 715 | 276 | 307 | 592 | 1.635 | +176 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 63.563 kr. i 2021 til 760.537 kr. i 2025 (+1097 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 64 | 266 | 125 | 538 | 761 | +41 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.352 | 1.871 | 1.679 | 1.765 | 1.046 | −41 % | |
| Aktiver i alt | 2.067 | 2.147 | 1.986 | 2.357 | 2.681 | +14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.685.296 kr. i 2021 til 1.981.662 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.685 | 1.660 | 1.622 | 1.812 | 1.982 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 0 kr. i 2021 til 9.201 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | – | – | – | 9 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 382.138 kr. i 2021 til 690.227 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 382 | 487 | 364 | 545 | 690 | +27 % | |
| Passiver i alt | 2.067 | 2.147 | 1.986 | 2.357 | 2.681 | +14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tureby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.