Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ermelundsvej 127, 2820 Gentofte · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -272,2 | -95,6 | -76 | -104,7 | -85,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -3,8 % | -2,2 % | -1,8 % | -4,3 % | -7,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,7 % | 0,1 % | 0,7 % | 0,5 % | 0,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 11,4 % | 8,9 % | 6,8 % | 2,4 % | -4,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -33,2 % | -24,2 % | -26,4 % | -178,8 % | 148,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -56.083 kr. | -31.373 kr. | -25.224 kr. | -20.828 kr. | -20.346 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 11,4 % | 8,9 % | 6,8 % | 2,4 % | -4,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 88,6 % | 91,1 % | 93,2 % | 97,6 % | 104,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,7 % | 0,1 % | 0,7 % | 0,5 % | 0,4 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -56.083 kr. i 2021 til -20.346 kr. i 2025 (+64 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -56 | -31 | -25 | -21 | -20 | +2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -56.289 kr. i 2021 til -20.583 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -56 | -32 | -26 | -21 | -21 | +2 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -86.916 kr. i 2021 til -183.317 kr. i 2025 (−111 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -87 | – | -44 | -107 | -183 | −71 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -86.916 kr. i 2021 til -183.317 kr. i 2025 (−111 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -87 | -51 | -44 | -107 | -183 | −71 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.277 | 2.358 | 2.441 | 2.491 | 2.550 | +2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.277 | 2.358 | 2.441 | 2.491 | 2.550 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 14.685 kr. i 2021 til 11.754 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 15 | 3 | 16 | 11 | 12 | +5 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 15 | 3 | 16 | 11 | 12 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 2.292 | 2.361 | 2.457 | 2.502 | 2.562 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 262.110 kr. i 2021 til -123.443 kr. i 2025 (−147 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 262 | 211 | 167 | 60 | -123 | −306 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.029.490 kr. i 2021 til 2.685.029 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.029 | 2.150 | 2.291 | 2.442 | 2.685 | +10 % | |
| Passiver i alt | 2.292 | 2.361 | 2.457 | 2.502 | 2.562 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gentofte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte