Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Måløv Stationsplads 11, 2760 Måløv · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 4,2 % | -2,5 % | -10,4 % | 11,3 % | 7,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 78,7 % | — | 49,6 % | 40,4 % | 19,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 22,6 % | 12,3 % | 3,3 % | 4 % | 11,9 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 18,7 % | -20,7 % | -317,2 % | 280,1 % | 62,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -206.087 kr. | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 22,6 % | 12,3 % | 3,3 % | 4 % | 11,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 77,4 % | 87,7 % | 96,7 % | 96 % | 88,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 6,6 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -206.087 kr. i 2021 til -21.250 kr. i 2025 (+90 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -206 | -47 | 46 | -98 | -21 | +78 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -206.087 kr. i 2021 til -21.250 kr. i 2025 (+90 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -206 | – | 46 | -98 | -21 | +78 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.481.874 kr. i 2021 til -4.875.915 kr. i 2025 (−429 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.482 | -3.115 | -4.624 | 4.736 | -4.876 | −203 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.681.691 kr. i 2021 til 3.002.797 kr. i 2025 (+79 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.682 | -1.254 | -4.605 | 5.080 | 3.003 | −41 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 15.537 | – | 23.042 | 27.584 | 33.376 | +21 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 15.537 | – | 23.042 | 27.584 | 33.376 | +21 % | |
| Varebeholdninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | 2.047 | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 24.242 | – | 21.279 | 17.484 | 7.014 | −60 % | |
| Aktiver i alt | 39.780 | 49.179 | 44.321 | 45.068 | 40.390 | −10 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 8.992.819 kr. i 2021 til 4.816.552 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.993 | 6.057 | 1.452 | 1.814 | 4.817 | +166 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 30.787.067 kr. i 2021 til 35.573.900 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 30.787 | – | 42.869 | 43.254 | 35.574 | −18 % | |
| Passiver i alt | 39.780 | 49.179 | 44.321 | 45.068 | 40.390 | −10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
17 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Måløv — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup