Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Vesterstræde 6, 4850 Stubbekøbing · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -3,1 | 2,4 | 12,2 | 12,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -3,5 % | -4,3 % | -0,4 % | 1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 % | 2,1 % | 1,1 % | 2,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 10,9 % | 1,7 % | 0,7 % | 12,9 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | -31,5 % | -245,5 % | -55,1 % | 7,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -3.963 kr. | 9.886 kr. | 120.167 kr. | 180.618 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 10,9 % | 1,7 % | 0,7 % | 12,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 89,1 % | 98,3 % | 99,3 % | 87,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,5 % | 0,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -3.963 kr. i 2023 til 180.618 kr. i 2026 (+4658 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | 10 | 120 | 181 | +50 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -5.240 kr. i 2023 til 165.685 kr. i 2026 (+3262 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | 6 | 110 | 166 | +50 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -10.953 kr. i 2025 til 27.622 kr. i 2026 (+352 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -11 | 28 | +352 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -33.574 kr. i 2023 til 27.622 kr. i 2026 (+182 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -34 | -76 | -11 | 28 | +353 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 960 | 1.762 | 2.662 | 2.757 | +4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 960 | 1.762 | 2.662 | 2.757 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 8.068 kr. i 2025 til 6.545 kr. i 2026 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 8 | 7 | −19 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 12 | 15 | 18 | 18 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 972 | 1.777 | 2.680 | 2.775 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 106.426 kr. i 2023 til 357.487 kr. i 2026 (+236 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 106 | 31 | 20 | 357 | +1700 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 1.049.137 kr. i 2024 til 1.680.879 kr. i 2026 (+60 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1.049 | 1.030 | 1.681 | +63 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 865.677 kr. i 2023 til 736.518 kr. i 2026 (−15 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 866 | 697 | 1.630 | 737 | −55 % | |
| Passiver i alt | 972 | 1.777 | 2.680 | 2.775 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Stubbekøbing — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Guldborgsund