Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Furesøbakken 2, 3460 Birkerød · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 27,6 % | -115,5 % | 17,1 % | -3,7 % | 37 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 % | 12,4 % | 21,1 % | 28 % | 9,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 83,6 % | 60,3 % | 62,7 % | 58,4 % | 76,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 33 % | -191,6 % | 27,2 % | -6,3 % | 48,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 83,6 % | 60,3 % | 62,7 % | 58,4 % | 76,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 16,4 % | 39,7 % | 37,3 % | 41,6 % | 23,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,5 % | 3,1 % | 0,5 % | 6,3 % | 2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -14.744 kr. i 2021 til -16.925 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -15 | -1 | -17 | -17 | -17 | +2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.063.640 kr. i 2021 til 1.335.420 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.064 | -2.125 | 418 | -90 | 1.335 | +1577 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.067.717 kr. i 2021 til 1.335.420 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.068 | -2.128 | 416 | -90 | 1.335 | +1577 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.872 | 1.752 | 2.243 | 2.174 | 3.531 | +62 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.872 | 1.752 | 2.243 | 2.174 | 3.531 | +62 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.111 kr. i 2021 til 16.471 kr. i 2025 (+429 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 23 | 5 | 65 | 16 | −75 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3 | 91 | 192 | 287 | 82 | −71 % | |
| Aktiver i alt | 3.875 | 1.842 | 2.435 | 2.461 | 3.613 | +47 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.238.657 kr. i 2021 til 2.771.340 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.239 | 1.111 | 1.526 | 1.436 | 2.771 | +93 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 636.620 kr. i 2021 til 841.945 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 637 | 732 | 908 | 1.025 | 842 | −18 % | |
| Passiver i alt | 3.875 | 1.842 | 2.435 | 2.461 | 3.613 | +47 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Birkerød — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal