Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørrevej 1A, 4180 Sorø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 1,7 % | -21,2 % | -11 % | 17,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,7 % | 102,2 % | 586,8 % | 246,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 95,2 % | 92 % | 99,8 % | 99,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 1,8 % | -23 % | -11 % | 18 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 95,2 % | 92 % | 99,8 % | 99,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 4,8 % | 8 % | 0,2 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 5,3 % | 3,7 % | 225,2 % | 83,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -22.812 kr. i 2022 til -14.368 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -23 | -11 | -13 | -14 | −12 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 142.143 kr. i 2022 til 1.276.038 kr. i 2025 (+798 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 142 | -1.487 | – | 1.276 | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 142.143 kr. i 2022 til 1.276.038 kr. i 2025 (+798 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 142 | -1.487 | -643 | 1.276 | +298 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 8.418 | 6.453 | 5.779 | 7.067 | +22 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.418 | 6.453 | 5.779 | 7.067 | +22 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 21.553 kr. i 2022 til 17.334 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22 | 21 | 20 | 17 | −12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 27 | 573 | 51 | 51 | −0 % | |
| Aktiver i alt | 8.445 | 7.026 | 5.830 | 7.118 | +22 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 8.037.588 kr. i 2022 til 7.097.570 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.038 | 6.465 | 5.822 | 7.098 | +22 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 407.472 kr. i 2022 til 20.750 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 407 | 561 | 9 | 21 | +137 % | |
| Passiver i alt | 8.445 | 7.026 | 5.830 | 7.118 | +22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sorø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.