Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Axeltorv 5, 4700 Næstved · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 11,3 % | 36,9 % | 2,2 % | -332,4 % | 94,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 0 % | 0,2 % | 0,1 % | 0 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 81,4 % | 73,7 % | -13,9 % | 93,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 11,3 % | 45,3 % | 3 % | >999 % | 100,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 81,4 % | 73,7 % | -13,9 % | 93,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 18,6 % | 26,3 % | 113,9 % | 6,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,2 % | 0,1 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 0 kr. i 2021 til -45 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | 0 | -0 | -0 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -175.382 kr. i 2024 til 874.985 kr. i 2025 (+599 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | -175 | 875 | +599 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 16.258 kr. i 2021 til 874.992 kr. i 2025 (+5282 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 16 | 119 | 5 | -175 | 875 | +599 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 144 | 323 | 228 | 53 | 928 | +1661 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 144 | 323 | 228 | 53 | 928 | +1661 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 100 kr. i 2023 til 10 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 0 | 0 | 0 | −82 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −59 % | |
| Aktiver i alt | 144 | 323 | 228 | 53 | 928 | +1659 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 143.973 kr. i 2021 til 867.649 kr. i 2025 (+503 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 144 | 263 | 168 | -7 | 868 | +11916 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 60.000 kr. i 2022 til 60.100 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 60 | 60 | 60 | 60 | 0 % | |
| Passiver i alt | 144 | 323 | 228 | 53 | 928 | +1659 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved