God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lærkevej 1, 3660 Stenløse · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 2 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 29,5 % | 34,9 % | -21 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 108,1 % | 483,3 % | 291,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 7,5 % | 68,5 % | 65,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 394,7 % | 51 % | -31,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 593.185 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 7,5 % | 68,5 % | 65,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 92,5 % | 31,5 % | 34,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 100,1 % | 399 % | 265,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 444.672 kr. i 2021 til 466.776 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 445 | 430 | 1.168 | 747 | 467 | −38 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 529.025 kr. i 2021 til 514.223 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 529 | 518 | 575 | 543 | 514 | −5 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -84.774 kr. i 2021 til -47.447 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -85 | -110 | 593 | 204 | -47 | −123 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -123.586 kr. i 2021 til -65.813 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -124 | -152 | 547 | 183 | -66 | −136 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -123.586 kr. i 2021 til -65.813 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -124 | -152 | 527 | 139 | -66 | −147 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.060 | 2.039 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.060 | 2.039 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 154.445 kr. i 2021 til 285.369 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 154 | 0 | 1.654 | 328 | 285 | −13 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 239 | 59 | 1.786 | 397 | 314 | −21 % | |
| Aktiver i alt | 2.299 | 2.098 | 1.786 | 397 | 314 | −21 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -241.169 kr. i 2021 til 206.263 kr. i 2025 (+186 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -241 | -393 | 133 | 272 | 206 | −24 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 990.400 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 990 | 961 | 0 | 43 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.550.225 kr. i 2021 til 107.621 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.550 | 1.530 | 1.652 | 82 | 108 | +31 % | |
| Passiver i alt | 2.299 | 2.098 | 1.786 | 397 | 314 | −21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Stenløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Egedal