Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Salbjergvej 41, 4622 Havdrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 4,5 | -1,3 | 1,4 | 1,9 | 4,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 20,6 % | 0,7 % | 1 % | 5,3 % | 9,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 134,8 % | 518,4 % | 195 % | 258,9 % | 428,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 56,4 % | 71,2 % | 63,3 % | 68,4 % | 75,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 36,5 % | 1 % | 1,6 % | 7,8 % | 12,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 275.535 kr. | -81.686 kr. | 149.614 kr. | 320.489 kr. | 467.285 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 56,4 % | 71,2 % | 63,3 % | 68,4 % | 75,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 43,6 % | 28,8 % | 36,7 % | 31,6 % | 24,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 77,3 % | 42,7 % | 14,7 % | 132,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 275.535 kr. i 2021 til 495.250 kr. i 2025 (+80 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 276 | -82 | 305 | 470 | 495 | +5 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 150.000 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 150 | 150 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 213.767 kr. i 2021 til 363.802 kr. i 2025 (+70 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 214 | -143 | 88 | 217 | 364 | +68 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.404.652 kr. i 2021 til 1.028.818 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.405 | 135 | 78 | 612 | 1.029 | +68 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.346.302 kr. i 2021 til 969.545 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.346 | 64 | 100 | 527 | 970 | +84 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.367 | 3.305 | 3.869 | 3.766 | 3.662 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.691 | 3.064 | 3.088 | 3.064 | 3.555 | +16 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.058 | 6.370 | 6.957 | 6.829 | 7.217 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 866.994 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 386 | 675 | 174 | 867 | +398 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.344 | 2.591 | 3.087 | 3.063 | 2.807 | −8 % | |
| Aktiver i alt | 11.402 | 8.961 | 10.045 | 9.893 | 10.025 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.428.226 kr. i 2021 til 7.599.684 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.428 | 6.378 | 6.360 | 6.765 | 7.600 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.443.066 kr. i 2021 til 1.605.673 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.443 | 2.021 | 2.027 | 1.789 | 1.606 | −10 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.481.169 kr. i 2021 til 655.214 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.481 | 500 | 1.583 | 1.183 | 655 | −45 % | |
| Passiver i alt | 11.402 | 8.961 | 10.045 | 9.893 | 10.025 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Havdrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Solrød