Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hejrevej 59, 4000 Roskilde · Anden teknisk rådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 110,6 % | 8,1 % | 33,2 % | 1 % | 53,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 203,1 % | >999 % | 210,4 % | 154,2 % | 444 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 50,8 % | 93,3 % | 52,5 % | 35,1 % | 77,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 217,8 % | 8,7 % | 63,3 % | 3 % | 69,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 50,8 % | 93,3 % | 52,5 % | 35,1 % | 77,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 49,2 % | 6,7 % | 47,5 % | 64,9 % | 22,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 200,6 % | 887,8 % | 140,1 % | 70,7 % | 196,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.015.094 kr. i 2021 til 1.213.313 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.015 | 1.044 | 1.018 | 1.014 | 1.213 | +20 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 529.776 kr. i 2021 til 1.018.932 kr. i 2022 (+92 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 530 | 1.019 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 485.318 kr. i 2021 til 207.897 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 485 | 25 | 155 | 3 | 208 | +7496 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 485.318 kr. i 2021 til 207.897 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 485 | 23 | 155 | 3 | 208 | +7496 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 378.548 kr. i 2021 til 162.160 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 379 | 17 | 121 | 2 | 162 | +7495 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 338.014 kr. i 2021 til 133.638 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 338 | 121 | 243 | 93 | 134 | +43 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 342 | 204 | 365 | 204 | 302 | +48 % | |
| Aktiver i alt | 342 | 204 | 365 | 204 | 302 | +48 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 173.799 kr. i 2021 til 233.689 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 174 | 190 | 191 | 72 | 234 | +227 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 168.507 kr. i 2021 til 67.925 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 169 | 14 | 173 | 132 | 68 | −49 % | |
| Passiver i alt | 342 | 204 | 365 | 204 | 302 | +48 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde