Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stadion Alle 2C, 8963 Auning · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 296,3 | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 3,6 % | 11,2 % | 9,7 % | 4,4 % | 1,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | 32,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 75,1 % | 79,6 % | 82,6 % | 85,1 % | 43,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 4,8 % | 14,1 % | 11,8 % | 5,2 % | 3,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 208.316 kr. | 646.261 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 75,1 % | 79,6 % | 82,6 % | 85,1 % | 43,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 24,9 % | 20,4 % | 17,4 % | 14,9 % | 56,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 177,1 % | >999 % | 830,7 % | 845,2 % | 6,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 208.316 kr. i 2021 til 250.299 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 208 | 246 | 1.225 | 956 | 250 | −74 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 207.613 kr. i 2021 til 250.299 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 208 | 646 | 591 | 256 | 250 | −2 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 183.043 kr. i 2021 til 213.357 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 183 | 628 | 593 | 274 | 213 | −22 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 183.043 kr. i 2021 til 213.357 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 183 | 628 | 593 | 274 | 213 | −22 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.400 | 2.800 | 4.000 | 5.000 | 10.528 | +111 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.400 | 2.800 | 4.000 | 5.000 | 10.528 | +111 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 346.125 kr. i 2021 til 429.879 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 346 | 2.785 | 1.255 | 921 | 430 | −53 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.691 | 2.792 | 2.107 | 1.249 | 2.076 | +66 % | |
| Aktiver i alt | 5.091 | 5.592 | 6.107 | 6.249 | 12.604 | +102 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.821.178 kr. i 2021 til 5.528.761 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.821 | 4.449 | 5.041 | 5.315 | 5.529 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.074.145 kr. i 2021 til 735.553 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.074 | 995 | 914 | 824 | 736 | −11 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 195.475 kr. i 2021 til 6.339.562 kr. i 2025 (+3143 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 195 | 148 | 151 | 109 | 6.340 | +5718 % | |
| Passiver i alt | 5.091 | 5.592 | 6.107 | 6.249 | 12.604 | +102 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
25 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Auning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Norddjurs