Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Drorupvej 1, 8541 Skødstrup · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,2 % | 1,2 % | 5 % | 6,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,4 % | 0,2 % | 0,1 % | 0,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 0,1 % | 1,3 % | 5,9 % | 10,7 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | -294,7 % | 96,3 % | 84,9 % | 60,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 0,1 % | 1,3 % | 5,9 % | 10,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 99,9 % | 98,7 % | 94,1 % | 89,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -37.934 kr. i 2022 til 4.639.938 kr. i 2025 (+12332 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -38 | 745 | 2.640 | 4.640 | +76 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -38.290 kr. i 2022 til 3.606.165 kr. i 2025 (+9518 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -38 | 341 | 1.995 | 3.606 | +81 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -29.866 kr. i 2022 til 2.802.549 kr. i 2025 (+9484 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -30 | 266 | 1.555 | 2.803 | +80 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 13.312 | 21.510 | 31.245 | 42.937 | +37 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 13.312 | 21.510 | 31.245 | 42.937 | +37 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | 8 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 48 | 40 | 40 | 185 | +362 % | |
| Aktiver i alt | 13.360 | 21.550 | 31.285 | 43.122 | +38 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 10.134 kr. i 2022 til 4.633.360 kr. i 2025 (+45621 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 276 | 1.831 | 4.633 | +153 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 13.349.974 kr. i 2022 til 38.488.406 kr. i 2025 (+188 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 13.350 | 21.274 | 29.455 | 38.488 | +31 % | |
| Passiver i alt | 13.360 | 21.550 | 31.285 | 43.122 | +38 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skødstrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus