Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gothersgade 49, 1123 København K · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 90,4 % | -41,6 % | 43,3 % | 25,2 % | -2,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 140,5 % | 633,9 % | 85,6 % | 799,7 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,1 % | 98,9 % | 99,3 % | 99,5 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 91,3 % | -42,1 % | 43,6 % | 25,3 % | -2,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,1 % | 98,9 % | 99,3 % | 99,5 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,9 % | 1,1 % | 0,7 % | 0,5 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 140,5 % | 633,9 % | 85,6 % | 799,7 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 9.813.387 kr. i 2021 til -461.843 kr. i 2025 (−105 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.813 | -3.316 | 6.212 | 4.869 | -462 | −109 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 9.792.962 kr. i 2021 til 6.191.153 kr. i 2023 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.793 | -3.327 | 6.191 | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 9.792.962 kr. i 2021 til -468.723 kr. i 2025 (−105 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.793 | -3.327 | 6.191 | 4.849 | -469 | −110 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 10.717 | 7.925 | 14.277 | 19.068 | 18.357 | −4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 10.717 | 7.925 | 14.277 | 19.068 | 18.357 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 112.350 kr. i 2021 til 187.312 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 112 | 69 | 20 | 177 | 187 | +6 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 112 | 69 | 20 | 177 | 187 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 10.829 | 7.994 | 14.297 | 19.245 | 18.544 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 10.729.422 kr. i 2021 til 18.454.390 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.729 | 7.903 | 14.194 | 19.143 | 18.454 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 19.903 kr. i 2021 til 79.950 kr. i 2025 (+302 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 20 | 80 | 80 | 80 | 80 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 79.950 kr. i 2021 til 10.000 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 80 | 11 | 23 | 22 | 10 | −55 % | |
| Passiver i alt | 10.829 | 7.994 | 14.297 | 19.245 | 18.544 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København