Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Friis Hansens Vej 5, 7100 Vejle · Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,2 | 1,7 | 1,6 | 2,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 11,8 % | 27,9 % | 20,1 % | 22 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 111,8 % | 158,2 % | 137,4 % | 148,4 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 24,3 % | 41,2 % | 32 % | 34,4 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 48,4 % | 67,8 % | 62,9 % | 63,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 397.856 kr. | 1.317.308 kr. | 995.422 kr. | 1.486.836 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 24,3 % | 41,2 % | 32 % | 34,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 75,7 % | 58,8 % | 68 % | 65,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 110,4 % | 12,6 % | 36,9 % | 71,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.492.349 kr. i 2021 til 2.573.895 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.492 | 2.122 | 3.050 | 2.330 | 2.574 | +10 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 97.569 kr. i 2021 til 1.087.059 kr. i 2025 (+1014 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 98 | 1.724 | 1.732 | 1.335 | 1.087 | −19 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.371.016 kr. i 2021 til 1.391.213 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.371 | 323 | 1.223 | 887 | 1.391 | +57 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.396.479 kr. i 2021 til 1.370.930 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.396 | 301 | 1.235 | 909 | 1.371 | +51 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.081.640 kr. i 2021 til 1.068.581 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.082 | 220 | 957 | 697 | 1.069 | +53 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 263 | 278 | 226 | 211 | 115 | −45 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 15 | 17 | 17 | 17 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 263 | 293 | 243 | 228 | 132 | −42 % | |
| Varebeholdninger | – | – | 80 | 53 | 199 | +274 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.517.982 kr. i 2021 til 2.277.315 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.518 | 1.554 | 253 | 870 | 2.277 | +162 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.141 | 1.574 | 3.181 | 3.237 | 4.736 | +46 % | |
| Aktiver i alt | 2.404 | 1.868 | 3.423 | 3.465 | 4.868 | +41 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.190.289 kr. i 2021 til 1.676.939 kr. i 2025 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.190 | 455 | 1.411 | 1.108 | 1.677 | +51 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.201.227 kr. i 2021 til 3.191.228 kr. i 2025 (+166 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.201 | 1.408 | 2.011 | 2.356 | 3.191 | +35 % | |
| Passiver i alt | 2.404 | 1.868 | 3.423 | 3.465 | 4.868 | +41 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 3 | 3 | 2 | 2 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.