Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Anne-Maries Vej 10, 7400 Herning · Anden udgivelse af software
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -0,1 | -1,1 | -2,3 | -4,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -0,5 % | -11,9 % | -46,5 % | -113,9 % | -298 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 71,9 % | 90,9 % | 25,4 % | 2,3 % | 21,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 18,7 % | 33,2 % | 2,1 % | -45,3 % | -64,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -2,4 % | -35,9 % | <999 % | 251,7 % | 461,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -13.387 kr. | -312.933 kr. | -639.860 kr. | -1.158.995 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -52,4 % | -41,1 % | -83,5 % | -141,9 % | -129,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 81,3 % | 66,8 % | 97,9 % | 145,3 % | 164,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 10,6 % | 74,1 % | 19,1 % | 1 % | 14,3 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -83.343 kr. i 2021 til -1.158.995 kr. i 2025 (−1291 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -83 | -13 | -313 | -640 | -1.159 | −81 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -105.615 kr. i 2022 til -1.435.678 kr. i 2025 (−1259 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -106 | -590 | -917 | -1.436 | −57 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -99.866 kr. i 2021 til -2.111.876 kr. i 2025 (−2015 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -100 | -172 | -702 | -966 | -2.112 | −119 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -6.856 kr. i 2021 til -2.111.876 kr. i 2025 (−30703 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -207 | -552 | -870 | -2.112 | −143 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 1.076 | 1.291 | 1.015 | 738 | 461 | −38 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.076 | 1.291 | 1.015 | 738 | 461 | −38 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 64.358 kr. i 2021 til 166.463 kr. i 2025 (+159 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 64 | 364 | 129 | 11 | 166 | +1411 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 437 | 446 | 171 | 26 | 248 | +856 % | |
| Aktiver i alt | 1.513 | 1.737 | 1.186 | 764 | 709 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 283.144 kr. i 2021 til -457.572 kr. i 2025 (−262 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 283 | 576 | 24 | -346 | -458 | −32 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 386.007 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 386 | 424 | 391 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 606.968 kr. i 2021 til 1.166.305 kr. i 2025 (+92 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 607 | 491 | 674 | 1.109 | 1.166 | +5 % | |
| Passiver i alt | 1.513 | 1.737 | 1.186 | 764 | 709 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | – | 0 | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning