Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Ny Mæglergårds Allé 36, 2660 Brøndby Strand · Opsamling og behandling af spildevand
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,2 | 1,5 | 0,8 | 1,4 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 30,9 % | 42,7 % | -22,8 % | 41,2 % | 40,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 264,6 % | 126,4 % | 82,2 % | 133,2 % | 201,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 68,7 % | 49,8 % | -15,6 % | 31 % | 53,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 44,9 % | 85,7 % | 146 % | 132,9 % | 75,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 658.114 kr. | 1.264.224 kr. | -404.317 kr. | 1.645.340 kr. | 1.986.393 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 68,7 % | 49,8 % | -15,6 % | 31 % | 53,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 31,3 % | 50,2 % | 115,6 % | 69 % | 46,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 82 % | 65,2 % | 21,7 % | 132,3 % | 73,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.025.929 kr. i 2022 til 6.621.292 kr. i 2026 (+119 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.026 | 3.381 | 2.272 | 5.641 | 6.621 | +17 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.367.815 kr. i 2022 til 4.634.899 kr. i 2026 (+96 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.368 | 2.117 | 2.677 | 3.996 | 4.635 | +16 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 584.244 kr. i 2022 til 1.942.393 kr. i 2026 (+232 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 584 | 1.190 | -478 | 1.579 | 1.942 | +23 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 580.463 kr. i 2022 til 1.942.393 kr. i 2026 (+235 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 580 | 1.185 | -478 | 1.579 | 1.942 | +23 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 450.328 kr. i 2022 til 1.512.971 kr. i 2026 (+236 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 450 | 914 | -478 | 1.322 | 1.513 | +14 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 170 | 96 | 22 | 176 | 132 | −25 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 83 | 686 | 83 | 84 | 84 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 252 | 782 | 105 | 260 | 216 | −17 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 373.948 kr. i 2022 til 1.298.652 kr. i 2026 (+247 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 374 | 700 | 526 | 2.926 | 1.299 | −56 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.206 | 1.357 | 1.992 | 2.945 | 3.559 | +21 % | |
| Aktiver i alt | 1.459 | 2.139 | 2.097 | 3.205 | 3.775 | +18 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.001.980 kr. i 2022 til 2.007.068 kr. i 2026 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.002 | 1.066 | -328 | 994 | 2.007 | +102 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 455.912 kr. i 2022 til 1.768.159 kr. i 2026 (+288 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 456 | 1.074 | 2.424 | 2.211 | 1.768 | −20 % | |
| Passiver i alt | 1.459 | 2.139 | 2.097 | 3.205 | 3.775 | +18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 4 kr. i 2022 til 5 kr. i 2026 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 3 | 4 | 5 | 5 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brøndby Strand — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Brøndby