Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Tåstrup Valbyvej 14, 2635 Ishøj · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -37,9 % | -74,4 % | 39,7 % | -65,3 % | <999 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 74,8 % | 77,8 % | 56,9 % | 45,1 % | 1,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 82,9 % | 63,2 % | 81,8 % | 69 % | <999 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -45,7 % | -117,6 % | 48,5 % | -94,6 % | 442,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 82,9 % | 63,2 % | 81,8 % | 69 % | <999 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 17,1 % | 36,8 % | 18,2 % | 31 % | >999 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 37,2 % | 0,4 % | 45,1 % | 1,7 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.845 kr. i 2022 til -6.645 kr. i 2026 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -2 | -10 | -6 | -7 | −13 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -4.845 kr. i 2022 til -6.645 kr. i 2026 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -2 | -10 | -6 | -7 | −13 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -207.647 kr. i 2022 til -267.781 kr. i 2026 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -208 | -246 | 194 | -191 | -268 | −40 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -206.849 kr. i 2022 til -267.781 kr. i 2026 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -207 | -244 | 196 | -196 | -268 | −37 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 476 | 235 | 442 | 258 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 476 | 235 | 442 | 258 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2022 til 1.015 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 45 | 0 | 42 | 1 | −98 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 70 | 94 | 51 | 42 | 1 | −98 % | |
| Aktiver i alt | 545 | 329 | 493 | 300 | 1 | −100 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 452.132 kr. i 2022 til -60.458 kr. i 2026 (−113 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 452 | 208 | 403 | 207 | -60 | −129 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 93.291 kr. i 2022 til 61.473 kr. i 2026 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 93 | 121 | 90 | 93 | 61 | −34 % | |
| Passiver i alt | 545 | 329 | 493 | 300 | 1 | −100 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ishøj — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.