Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skovløbervangen 48, 3500 Værløse · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -2,5 % | 38,4 % | 5,7 % | 1,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,6 % | 99,5 % | 98,1 % | 99,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -2,5 % | 38,6 % | 5,8 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,6 % | 99,5 % | 98,1 % | 99,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,4 % | 0,5 % | 1,9 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | 444,8 % | 145,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -24.043 kr. i 2021 til -9.956 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -24 | -9 | -6 | -6 | -10 | −66 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -24.043 kr. i 2021 til -9.956 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -24 | -9 | -6 | -6 | -10 | −66 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -24.043 kr. i 2021 til 36.205 kr. i 2025 (+251 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -24 | -38 | 892 | 173 | 36 | −79 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -24.043 kr. i 2021 til 27.559 kr. i 2025 (+215 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -24 | -38 | 886 | 135 | 28 | −80 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.702 | 700 | 250 | 250 | 250 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.702 | 700 | 250 | 250 | 250 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 831.577 kr. i 2022 til 24.691 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 832 | 933 | 197 | 25 | −87 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 832 | 2.056 | 2.101 | 1.966 | −6 % | |
| Aktiver i alt | 1.702 | 1.532 | 2.306 | 2.351 | 2.216 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.677.735 kr. i 2021 til 2.198.950 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.678 | 1.526 | 2.294 | 2.306 | 2.199 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 24.043 kr. i 2021 til 16.959 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 24 | 6 | 12 | 44 | 17 | −62 % | |
| Passiver i alt | 1.702 | 1.532 | 2.306 | 2.351 | 2.216 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Værløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Furesø