Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Korsvangcentret 1, 5610 Assens · Drift af sportsanlæg
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 5,8 % | 20,6 % | 22,1 % | 12,9 % | 23,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 41,3 % | 58,9 % | 69,5 % | 96,3 % | 129,9 % | God | |
| Soliditetsgrad | -45,1 % | -16,7 % | 3,9 % | 16,2 % | 39,4 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | -12,8 % | -123,5 % | 569,2 % | 79,6 % | 58,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 326.634 kr. | 579.149 kr. | 632.192 kr. | 478.591 kr. | 727.540 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -45,1 % | -16,7 % | 3,9 % | 16,2 % | 39,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 145,1 % | 116,7 % | 96,1 % | 83,8 % | 60,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 19 % | 28,7 % | 36,3 % | 61,6 % | 68,4 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.659.421 kr. i 2021 til 2.153.671 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.659 | 1.838 | 2.000 | 1.888 | 2.154 | +14 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.286.488 kr. i 2021 til 1.426.131 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.286 | 1.259 | 1.368 | 1.409 | 1.426 | +1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 169.114 kr. i 2021 til 622.992 kr. i 2025 (+268 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 169 | 433 | 478 | 351 | 623 | +78 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 91.508 kr. i 2021 til 613.809 kr. i 2025 (+571 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 92 | 394 | 450 | 343 | 614 | +79 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 91.508 kr. i 2021 til 476.292 kr. i 2025 (+420 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 92 | 394 | 387 | 266 | 476 | +79 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 801 | 755 | 601 | 428 | 323 | −24 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 921 | 875 | 721 | 548 | 443 | −19 % | |
| Varebeholdninger | 110 | 215 | 172 | 183 | 194 | +6 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 303.235 kr. i 2021 til 850.643 kr. i 2025 (+181 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 303 | 506 | 538 | 969 | 851 | −12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 660 | 1.040 | 1.029 | 1.513 | 1.615 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 1.581 | 1.915 | 1.750 | 2.061 | 2.058 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -713.561 kr. i 2021 til 810.389 kr. i 2025 (+214 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -714 | -319 | 68 | 334 | 810 | +143 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 695.893 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 696 | 469 | 200 | 150 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.598.398 kr. i 2021 til 1.243.381 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.598 | 1.765 | 1.480 | 1.572 | 1.243 | −21 % | |
| Passiver i alt | 1.581 | 1.915 | 1.750 | 2.061 | 2.058 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 5 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | −9 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Assens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Assens