God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hovmarksvej 13, 8700 Horsens · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 18,1 % | 30 % | -8,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 11 % | 15,2 % | 12,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 28,9 % | 56,8 % | 52,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 62,5 % | 52,9 % | -16,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 28,9 % | 56,8 % | 52,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 71,1 % | 43,2 % | 47,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 11 % | 15,2 % | 12,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -17.420 kr. i 2023 til -3.688 kr. i 2025 (+79 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -17 | -3 | -4 | −34 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 66.642 kr. i 2023 til -31.683 kr. i 2025 (−148 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 67 | 120 | -32 | −126 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 66.642 kr. i 2023 til -31.683 kr. i 2025 (−148 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 67 | 120 | -32 | −126 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 340 | 373 | 351 | −6 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 340 | 373 | 351 | −6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 28.842 kr. i 2023 til 22.480 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 29 | 26 | 22 | −14 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 29 | 26 | 22 | −14 % | |
| Aktiver i alt | 369 | 399 | 374 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 106.642 kr. i 2023 til 194.716 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 107 | 226 | 195 | −14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 262.050 kr. i 2023 til 178.931 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 262 | 172 | 179 | +4 % | |
| Passiver i alt | 369 | 399 | 374 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens