Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Park Alle 26, 6600 Vejen · Engroshandel med andre råvarer og halvfabrikata
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,2 | 3,4 | — | 0,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0,1 % | 71 % | 2,9 % | -46,3 % | -19,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 970,1 % | 427,6 % | 103,1 % | 95,9 % | 94,6 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 89,7 % | 76,6 % | 11,7 % | -4,3 % | -5,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 0,1 % | 92,6 % | 25,3 % | >999 % | 340 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 782.624 kr. | 746.434 kr. | — | -659.957 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 89,7 % | 76,6 % | 11,7 % | -4,3 % | -5,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 10,3 % | 23,4 % | 88,3 % | 104,3 % | 105,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 2,7 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -1.625 kr. i 2021 til 3.030.190 kr. i 2025 (+186573 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | 4.921 | 1.044 | -20 | 3.030 | +15249 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 4.138.660 kr. i 2022 til 3.690.148 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 4.139 | – | – | 3.690 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 697.846 kr. i 2022 til -688.713 kr. i 2025 (−199 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 698 | 437 | – | -689 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 31 kr. i 2021 til -705.759 kr. i 2025 (−2276742 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 689 | 198 | -20 | -706 | −3428 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 31 kr. i 2021 til -705.759 kr. i 2025 (−2276742 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 519 | 190 | -20 | -706 | −3428 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | 0 | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 575 | – | 1 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 575 | – | 1 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | 3.365 | – | 2.058 | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | 105 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 46 | 731 | 5.859 | 43 | 3.666 | +8395 % | |
| Aktiver i alt | 46 | 731 | 6.433 | 43 | 3.668 | +8398 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 41.262 kr. i 2021 til -207.600 kr. i 2025 (−603 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 41 | 560 | 750 | -2 | -208 | −11170 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.742 kr. i 2021 til 3.875.115 kr. i 2025 (+81619 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 171 | 5.684 | 45 | 3.875 | +8511 % | |
| Passiver i alt | 46 | 731 | 6.433 | 43 | 3.668 | +8398 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 10 | – | 0 | 0 | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejen — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.