Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rådalsvej 9, 4040 Jyllinge · Computerprogrammering
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 3,3 | 3,3 | 3,2 | 1,7 | 1,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 24,4 % | 12,3 % | 17,9 % | 13,4 % | 8,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 179,3 % | 311 % | 410,1 % | 538,7 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 90,1 % | 93,2 % | 93,1 % | 95,3 % | 96,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 27,1 % | 13,1 % | 19,2 % | 14,1 % | 9,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 2.091.423 kr. | 2.089.140 kr. | 1.948.156 kr. | 1.157.068 kr. | 1.342.142 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 90,1 % | 93,2 % | 93,1 % | 95,3 % | 96,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 9,9 % | 6,8 % | 6,9 % | 4,7 % | 3,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 89,4 % | 190,7 % | 343,1 % | 422,6 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.839.588 kr. i 2021 til 2.570.606 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.840 | 2.837 | 2.714 | 2.487 | 2.571 | +3 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 748.165 kr. i 2021 til 1.228.464 kr. i 2025 (+64 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 748 | 748 | 766 | 1.329 | 1.228 | −8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.973.175 kr. i 2021 til 1.193.917 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.973 | 1.983 | 1.858 | 1.037 | 1.194 | +15 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.562.612 kr. i 2021 til 1.486.905 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.563 | 1.419 | 2.521 | 2.107 | 1.487 | −29 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.989.641 kr. i 2021 til 1.148.677 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.990 | 1.093 | 1.954 | 1.647 | 1.149 | −30 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.902 | 3.192 | 3.417 | 3.767 | 3.746 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.795 | 3.843 | 4.411 | 5.392 | 3.760 | −30 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.697 | 7.035 | 7.828 | 9.159 | 7.505 | −18 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 720.942 kr. i 2021 til 5.009.465 kr. i 2025 (+595 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 721 | 1.158 | 2.571 | 2.425 | 5.009 | +107 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.446 | 1.888 | 3.073 | 3.091 | 5.596 | +81 % | |
| Aktiver i alt | 8.143 | 8.923 | 10.901 | 12.251 | 13.102 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 7.336.580 kr. i 2021 til 12.690.395 kr. i 2025 (+73 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.337 | 8.315 | 10.151 | 11.677 | 12.690 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 806.432 kr. i 2021 til 411.147 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 806 | 607 | 749 | 574 | 411 | −28 % | |
| Passiver i alt | 8.143 | 8.923 | 10.901 | 12.251 | 13.102 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Jyllinge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde