Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvejen 58, 2900 Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | 18,7 % | 17,8 % | -0,8 % | -2,9 % | -14,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 206,1 % | 169,7 % | 175,2 % | 180,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,5 % | 96,8 % | 97,1 % | 98,6 % | 87,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 19 % | 18,4 % | -0,8 % | -2,9 % | -17 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -36.144 kr. | -116.942 kr. | -92.266 kr. | -94.850 kr. | -109.223 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,5 % | 96,8 % | 97,1 % | 98,6 % | 87,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,5 % | 3,2 % | 2,9 % | 1,4 % | 12,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 769,3 % | 6,1 % | 65,8 % | 26,7 % | 7,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -36.144 kr. i 2021 til -109.223 kr. i 2025 (−202 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -36 | -117 | -92 | -95 | -109 | −15 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -36.144 kr. i 2021 til -109.223 kr. i 2025 (−202 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -36 | -117 | -92 | -95 | -109 | −15 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 8.633.859 kr. i 2021 til -1.181.119 kr. i 2025 (−114 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.634 | 9.703 | -29 | -926 | -1.181 | −28 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 8.301.355 kr. i 2021 til -1.209.117 kr. i 2025 (−115 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.301 | 9.685 | -443 | -1.463 | -1.209 | +17 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 26.040 | 50.889 | 50.970 | 49.765 | 6.277 | −87 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 26.040 | 50.889 | 50.970 | 49.765 | 6.277 | −87 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 5.133.547 kr. i 2021 til 77.831 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.134 | 108 | 1.037 | 190 | 78 | −59 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 18.423 | 3.642 | 2.676 | 1.245 | 1.848 | +48 % | |
| Aktiver i alt | 44.463 | 54.531 | 53.647 | 51.010 | 8.125 | −84 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 43.795.635 kr. i 2021 til 7.103.514 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 43.796 | 52.764 | 52.070 | 50.299 | 7.104 | −86 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 667.276 kr. i 2021 til 1.021.901 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 667 | 1.767 | 1.577 | 711 | 1.022 | +44 % | |
| Passiver i alt | 44.463 | 54.531 | 53.647 | 51.010 | 8.125 | −84 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 28 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 28 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte