Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Eghavevej 7, 5700 Svendborg · Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,4 | 1,4 | 1,5 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 30,7 % | 31 % | 28,7 % | 12,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 175 % | 206,9 % | 234,3 % | 125,2 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 47,5 % | 54,8 % | 59,3 % | 54,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 64,6 % | 56,6 % | 48,4 % | 22,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 47,5 % | 54,8 % | 59,3 % | 54,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 52,5 % | 45,2 % | 40,7 % | 45,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 138,5 % | 171,3 % | 211,2 % | 94,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.068.851 kr. i 2022 til 721.322 kr. i 2026 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.069 | 1.100 | 1.076 | 833 | 721 | −13 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 519.184 kr. i 2022 til 520.895 kr. i 2026 (+0 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 519 | 754 | 741 | 519 | 521 | +0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 486.839 kr. i 2022 til 98.458 kr. i 2026 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 487 | 323 | 317 | 285 | 98 | −66 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 380.025 kr. i 2022 til 76.958 kr. i 2026 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 380 | 252 | 248 | 223 | 77 | −65 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 67 | 51 | 36 | 275 | +667 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 67 | 51 | 36 | 275 | +667 % | |
| Varebeholdninger | 18 | 13 | 16 | 15 | 13 | −17 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 607.776 kr. i 2022 til 261.062 kr. i 2026 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 608 | 597 | 619 | 667 | 261 | −61 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 801 | 754 | 747 | 740 | 345 | −53 % | |
| Aktiver i alt | 801 | 820 | 798 | 775 | 620 | −20 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 537.930 kr. i 2022 til 336.782 kr. i 2026 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 538 | 390 | 437 | 460 | 337 | −27 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 262.737 kr. i 2022 til 275.862 kr. i 2026 (+5 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 263 | 431 | 361 | 316 | 276 | −13 % | |
| Passiver i alt | 801 | 820 | 798 | 775 | 620 | −20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Svendborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg