Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hedemannsgade 5, 2100 København Ø · Arkitektaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 48,6 % | 73,5 % | 80,8 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | -0,2 % | 20,3 % | -0,4 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -0,5 % | 31,8 % | -1,8 % | -1,5 % | 0,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 174,8 % | — | 180,1 % | 578,2 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 42,8 % | 68,4 % | 44,5 % | 82,7 % | 91,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -1,2 % | 46,4 % | -4 % | -1,8 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | 4.923 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 42,8 % | 68,4 % | 44,5 % | 82,7 % | 91,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 57,2 % | 31,6 % | 55,5 % | 17,3 % | 8,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 119,6 % | 104,9 % | 163,2 % | 578,2 % | 954,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🔴Nettoomsætning faldt fra 828.834 kr. i 2021 til 709.866 kr. i 2023 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 829 | 813 | 710 | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 402.817 kr. i 2021 til 50.078 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 403 | 598 | 574 | 195 | 50 | −74 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 404.554 kr. i 2021 til 45.155 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 405 | 360 | 548 | 201 | 45 | −77 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -1.737 kr. i 2021 til 159 kr. i 2025 (+109 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | 165 | -3 | -5 | 0 | +103 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.737 kr. i 2021 til 159 kr. i 2025 (+109 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | 163 | -3 | -5 | 0 | +103 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.355 kr. i 2021 til 159 kr. i 2025 (+112 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1 | 127 | -9 | -4 | 0 | +104 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 177.312 kr. i 2021 til 191.193 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 177 | 133 | 465 | 271 | 191 | −29 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 259 | – | 513 | 271 | 244 | −10 % | |
| Aktiver i alt | 259 | 401 | 513 | 271 | 244 | −10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 110.914 kr. i 2021 til 224.414 kr. i 2025 (+102 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 111 | 274 | 228 | 224 | 224 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 148.273 kr. i 2021 til 20.029 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 148 | 126 | 285 | 47 | 20 | −57 % | |
| Passiver i alt | 259 | 401 | 513 | 271 | 244 | −10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København