Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bredgade 35, 7400 Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 4,2 % | 7,8 % | 2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 98,8 % | 98,1 % | 97,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 4,2 % | 8 % | 2,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 98,8 % | 98,1 % | 97,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 1,2 % | 1,9 % | 2,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 177,7 % | 102,5 % | 26,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -59.390 kr. i 2021 til -37.359 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -59 | -57 | -54 | -34 | -37 | −11 % | |
| Personaleomkostninger | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -89.390 kr. i 2021 til -67.359 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -89 | -87 | -84 | -64 | -67 | −6 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 408.322 kr. i 2021 til 58.490 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 408 | -782 | 186 | 332 | 58 | −82 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 318.496 kr. i 2021 til 58.490 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 318 | -782 | 186 | 332 | 58 | −82 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 125.517 kr. i 2021 til 21.938 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 126 | 44 | 92 | 84 | 22 | −74 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.268 | 4.971 | 4.428 | 4.241 | 2.900 | −32 % | |
| Aktiver i alt | 6.268 | 4.971 | 4.428 | 4.241 | 2.900 | −32 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 6.138.396 kr. i 2021 til 2.817.658 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.138 | 4.741 | 4.377 | 4.159 | 2.818 | −32 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 129.479 kr. i 2021 til 82.063 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 129 | 231 | 52 | 82 | 82 | +1 % | |
| Passiver i alt | 6.268 | 4.971 | 4.428 | 4.241 | 2.900 | −32 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning