Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Inneruulat 22, 3905 Nuussuaq · Arkitektaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 3 | 2,7 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 84,6 % | 52,5 % | 48,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | 225,2 % | 477,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 94,4 % | 55,6 % | 79,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 89,6 % | 94,4 % | 61,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 979.096 kr. | 786.674 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 94,4 % | 55,6 % | 79,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 5,6 % | 44,4 % | 20,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | 22,2 % | 122,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.253.166 kr. i 2021 til 553.141 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.253 | 747 | 1.434 | 1.241 | 553 | −55 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 454.136 kr. i 2021 til 308.697 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 454 | 404 | 454 | 454 | 309 | −32 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 769.048 kr. i 2021 til 244.444 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 769 | 313 | 957 | 787 | 244 | −69 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 764.658 kr. i 2021 til 244.444 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 765 | 309 | 957 | 787 | 244 | −69 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 765.154 kr. i 2021 til 242.009 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 765 | 24 | 718 | 590 | 242 | −59 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 52 | 22 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 52 | 22 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 748.904 kr. i 2021 til 127.759 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 749 | 355 | 605 | 111 | 128 | +15 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.109 | 540 | 849 | 1.124 | 499 | −56 % | |
| Aktiver i alt | 1.161 | 562 | 849 | 1.124 | 499 | −56 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.112.421 kr. i 2021 til 394.122 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.112 | 453 | 801 | 625 | 394 | −37 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 48.420 kr. i 2021 til 104.450 kr. i 2025 (+116 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 48 | 109 | 48 | 499 | 104 | −79 % | |
| Passiver i alt | 1.161 | 562 | 849 | 1.124 | 499 | −56 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nuussuaq — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Sermersooq