Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Pileløkken 23, 8340 Malling · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -2,6 % | -0,4 % | 2 % | 2,1 % | 71,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | 540 % | 340,7 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,7 % | 99,3 % | 98,1 % | 96,8 % | 92,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -2,6 % | -0,4 % | 2,1 % | 2,2 % | 77,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,7 % | 99,3 % | 98,1 % | 96,8 % | 92,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,3 % | 0,7 % | 1,9 % | 3,2 % | 7,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 240,9 % | 6,7 % | 8,6 % | 3 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.750 kr. i 2021 til -16.175 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -10 | -13 | -20 | -16 | +20 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -132.097 kr. i 2021 til -10.000 kr. i 2022 (+92 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -132 | -10 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -46.577 kr. i 2021 til 8.609.426 kr. i 2025 (+18584 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -47 | -10 | 67 | 71 | 8.609 | +11976 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -63.444 kr. i 2021 til 8.602.408 kr. i 2025 (+13659 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -63 | -10 | 52 | 55 | 8.602 | +15437 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.180 | 2.238 | 2.300 | 2.365 | 2.243 | −5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.180 | 2.238 | 2.300 | 2.365 | 2.243 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 20.476 kr. i 2021 til 5.151.296 kr. i 2025 (+25058 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 1 | 4 | 3 | 5.151 | +201201 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 297 | 239 | 260 | 286 | 9.771 | +3317 % | |
| Aktiver i alt | 2.478 | 2.478 | 2.560 | 2.651 | 12.015 | +353 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.469.396 kr. i 2021 til 11.076.844 kr. i 2025 (+349 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.469 | 2.459 | 2.512 | 2.567 | 11.077 | +332 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 894 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 8.500 kr. i 2021 til 43.832 kr. i 2025 (+416 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | 19 | 48 | 84 | 44 | −48 % | |
| Passiver i alt | 2.478 | 2.478 | 2.560 | 2.651 | 12.015 | +353 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Malling — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus