Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Møllehusvej 56, 4000 Roskilde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -2,2 % | 5,5 % | 7,2 % | 93,8 % | 1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 407,4 % | 367,2 % | >999 % | >999 % | 807,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | -5,2 % | 0,2 % | 7,4 % | 94,4 % | 95,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 43,6 % | >999 % | 96,7 % | 99,4 % | 1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -5,2 % | 0,2 % | 7,4 % | 94,4 % | 95,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 105,2 % | 99,8 % | 92,6 % | 5,6 % | 4,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 61,6 % | 106,6 % | 7,1 % | >999 % | 511,7 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | -65 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.406 kr. i 2022 til -121.776 kr. i 2025 (−1801 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -16 | -20 | -122 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -373.374 kr. i 2022 til -70.289 kr. i 2026 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -373 | 606 | 659 | 14.644 | -70 | −100 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -291.354 kr. i 2022 til 137.067 kr. i 2026 (+147 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -291 | 693 | 706 | 14.644 | 137 | −99 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 8.590 | 8.590 | 8.590 | 8.590 | 8.590 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.590 | 8.590 | 8.590 | 8.590 | 8.590 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 664.243 kr. i 2022 til 3.444.739 kr. i 2026 (+419 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 664 | 1.139 | 8 | 6.407 | 3.445 | −46 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.390 | 3.921 | 1.276 | 7.014 | 5.436 | −23 % | |
| Aktiver i alt | 12.980 | 12.511 | 9.866 | 15.604 | 14.026 | −10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -668.939 kr. i 2022 til 13.352.588 kr. i 2026 (+2096 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -669 | 24 | 729 | 14.738 | 13.353 | −9 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 12.571.112 kr. i 2022 til 607.721 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.571 | 11.419 | 9.021 | 608 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.077.513 kr. i 2022 til 673.168 kr. i 2026 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.078 | 1.068 | 115 | 259 | 673 | +160 % | |
| Passiver i alt | 12.980 | 12.511 | 9.866 | 15.604 | 14.026 | −10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde