Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Kalvebod Brygge 59, 1560 København V · Servering af mad i restauranter og caféer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Seneste regnskabsår 2023
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,9 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -11,1 % | -51,5 % | 7,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,6 % | 11,8 % | 25,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | -8,1 % | -58,9 % | -21,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 136,6 % | 87,5 % | -36,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -718.334 kr. | 429.976 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -72,9 % | -111,6 % | -45 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 108,1 % | 158,9 % | 121,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 3,6 % | 0,5 % | 20,8 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er forværret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | Ændring2022 → 2023 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.250.029 kr. i 2021 til 10.994.822 kr. i 2023 (+238 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.250 | 6.761 | 10.995 | +63 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 3.399.462 kr. i 2021 til 10.564.846 kr. i 2023 (+211 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.399 | 7.479 | 10.565 | +41 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -149.433 kr. i 2021 til 296.889 kr. i 2023 (+299 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -149 | -766 | 297 | +139 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -149.433 kr. i 2021 til 234.117 kr. i 2023 (+257 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -149 | -766 | 234 | +131 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -149.433 kr. i 2021 til 234.117 kr. i 2023 (+257 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -149 | -767 | 234 | +131 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 436 | 392 | 349 | −11 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 21 | 17 | 891 | +5223 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 847 | 847 | 923 | +9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.304 | 1.256 | 2.163 | +72 % | |
| Varebeholdninger | – | 223 | 141 | −37 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 42.884 kr. i 2021 til 674.525 kr. i 2023 (+1473 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 43 | 10 | 675 | +6828 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 43 | 232 | 815 | +251 % | |
| Aktiver i alt | 1.347 | 1.489 | 2.979 | +100 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra -109.433 kr. i 2021 til -642.681 kr. i 2023 (−487 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -109 | -877 | -643 | +27 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 281.250 kr. i 2021 til 370.480 kr. i 2023 (+32 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 281 | 401 | 370 | −8 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.175.186 kr. i 2021 til 3.249.898 kr. i 2023 (+177 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.175 | 1.963 | 3.250 | +66 % | |
| Passiver i alt | 1.347 | 1.489 | 2.979 | +100 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 11 kr. i 2021 til 30 kr. i 2023 (+173 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11 | 20 | 30 | +50 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København