God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Brændholtvej 114, 4340 Tølløse · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,5 | 1 | 1,5 | 1,3 | -0,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 43,3 % | 0,9 % | 43 % | 24,1 % | -149,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 118,3 % | 113,6 % | 133 % | 192,1 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 22,3 % | 23 % | 49,1 % | 63,7 % | 94,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 194,5 % | 3,8 % | 87,7 % | 37,8 % | -157,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 382.659 kr. | 25.671 kr. | 604.714 kr. | 452.349 kr. | -238.053 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 22,3 % | 23 % | 49,1 % | 63,7 % | 94,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 77,7 % | 77 % | 50,9 % | 36,3 % | 5,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 73,9 % | 53 % | 14,9 % | 76,5 % | 493,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.074.265 kr. i 2021 til -41.775 kr. i 2025 (−104 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.074 | 666 | 1.497 | 1.598 | -42 | −103 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 691.606 kr. i 2021 til 196.278 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 692 | 640 | 892 | 1.145 | 196 | −83 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 361.139 kr. i 2021 til -338.645 kr. i 2025 (−194 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 361 | 4 | 512 | 351 | -339 | −196 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 360.449 kr. i 2021 til -339.473 kr. i 2025 (−194 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 360 | 5 | 517 | 355 | -339 | −196 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 278.119 kr. i 2021 til -264.789 kr. i 2025 (−195 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 278 | 2 | 391 | 272 | -265 | −197 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 43 | 22 | 290 | 331 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 8 | 8 | 8 | 18 | 18 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 51 | 30 | 299 | 349 | 18 | −95 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 368.992 kr. i 2021 til 44.895 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 369 | 98 | 68 | 310 | 45 | −86 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 591 | 210 | 610 | 778 | 159 | −80 % | |
| Aktiver i alt | 642 | 240 | 909 | 1.127 | 177 | −84 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 142.966 kr. i 2021 til 168.060 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 143 | 55 | 446 | 718 | 168 | −77 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 499.498 kr. i 2021 til 9.098 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 499 | 185 | 459 | 405 | 9 | −98 % | |
| Passiver i alt | 642 | 240 | 909 | 1.127 | 177 | −84 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tølløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk