Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vesterbrogade 61C, 7100 Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 7,7 % | 6,1 % | 3,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | 908,3 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,7 % | 97,5 % | 97,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 7,8 % | 6,2 % | 3,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,7 % | 97,5 % | 97,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,3 % | 2,5 % | 2,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 763,8 % | 688,6 % | 805,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.219 kr. i 2021 til -7.860 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -9 | -8 | -13 | -8 | +41 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 627.231 kr. i 2021 til 18.654 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 627 | -417 | 292 | 30 | 19 | −38 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 489.639 kr. i 2021 til 14.602 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 490 | -325 | 228 | 23 | 15 | −38 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.640 | 2.858 | 2.829 | 299 | 310 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.640 | 2.858 | 2.829 | 299 | 310 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 8.136 kr. i 2021 til 65.135 kr. i 2025 (+701 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 5 | 77 | 67 | 65 | −3 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 107 | 89 | 83 | −7 % | |
| Aktiver i alt | 3.648 | 2.966 | 2.936 | 387 | 393 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.615.160 kr. i 2021 til 385.093 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.615 | 2.949 | 2.926 | 377 | 385 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 32.712 kr. i 2021 til 8.082 kr. i 2025 (−75 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 33 | 17 | 10 | 10 | 8 | −17 % | |
| Passiver i alt | 3.648 | 2.966 | 2.936 | 387 | 393 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.