Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Øresund Parkvej 19, 2300 København S · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 29,4 % | 2,2 % | 9 % | 7,6 % | 11,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 248,3 % | 228,6 % | 243,8 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 61,5 % | 57,7 % | 60,4 % | 96,6 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 47,7 % | 3,8 % | 15 % | 7,8 % | 11,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 61,5 % | 57,7 % | 60,4 % | 96,6 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 38,5 % | 42,3 % | 39,6 % | 3,4 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 106,9 % | 59,5 % | 49,8 % | 225,5 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 277.231 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 277 | 98 | -3 | 0 | 0 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 277.231 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 277 | 98 | -3 | 0 | 0 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 326.156 kr. i 2021 til 242.118 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 326 | 14 | 171 | 188 | 242 | +29 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 326.156 kr. i 2021 til 267.931 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 326 | 33 | 133 | 146 | 268 | +83 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 456.357 kr. i 2021 til 139.137 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 456 | 374 | 291 | 149 | 139 | −7 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.060 | 1.434 | 1.424 | 1.885 | 2.311 | +23 % | |
| Aktiver i alt | 1.110 | 1.484 | 1.474 | 1.935 | 2.361 | +22 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 683.184 kr. i 2021 til 2.359.374 kr. i 2025 (+245 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 683 | 857 | 890 | 1.869 | 2.359 | +26 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 426.891 kr. i 2021 til 1.441 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 427 | 627 | 584 | 66 | 1 | −98 % | |
| Passiver i alt | 1.110 | 1.484 | 1.474 | 1.935 | 2.361 | +22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København