Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Sundgårdsvej 111, 8700 Horsens · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -0,3 | -0,2 | -0,1 | -0,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 6,9 % | 4,7 % | -22,2 % | 2,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,7 % | 99,6 % | 99 % | 98,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 7 % | 4,7 % | -22,4 % | 2,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -391.122 kr. | -632.617 kr. | -685.306 kr. | -688.724 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,7 % | 99,6 % | 99 % | 98,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,3 % | 0,4 % | 1 % | 1,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 705,5 % | 291 % | 161,6 % | 181,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -94.809 kr. i 2022 til -100.773 kr. i 2026 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -95 | -93 | -115 | -91 | -101 | −11 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 284.674 kr. i 2022 til 587.951 kr. i 2026 (+107 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 285 | 298 | 517 | 594 | 588 | −1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -438.629 kr. i 2022 til -745.170 kr. i 2026 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -439 | -450 | -692 | -732 | -745 | −2 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -980.755 kr. i 2022 til 171.505 kr. i 2026 (+117 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -981 | 770 | 582 | -1.600 | 172 | +111 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -765.268 kr. i 2022 til 170.119 kr. i 2026 (+122 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -765 | 600 | 425 | -1.615 | 170 | +111 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 236 | 177 | 118 | 348 | 292 | −16 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 236 | 177 | 118 | 348 | 292 | −16 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 47.662 kr. i 2022 til 110.947 kr. i 2026 (+133 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 48 | 169 | 94 | 82 | 111 | +35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7.936 | 8.482 | 8.894 | 6.929 | 7.032 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 8.172 | 8.659 | 9.013 | 7.277 | 7.324 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 8.149.276 kr. i 2022 til 7.239.865 kr. i 2026 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.149 | 8.635 | 8.974 | 7.205 | 7.240 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 22.852 kr. i 2022 til 61.247 kr. i 2026 (+168 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 23 | 24 | 32 | 51 | 61 | +20 % | |
| Passiver i alt | 8.172 | 8.659 | 9.013 | 7.277 | 7.324 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2022 til 2 kr. i 2026 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens