Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hejrevej 46, 4000 Roskilde · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -4,9 % | 8,9 % | 49,4 % | 0,8 % | -9,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 102,7 % | 113,2 % | 212 % | 135,9 % | 119,3 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 2,6 % | 11,7 % | 53,7 % | 26,4 % | 16,2 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -188,9 % | 75,7 % | 92,1 % | 3 % | -60,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 2,6 % | 11,7 % | 53,7 % | 26,4 % | 16,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 97,4 % | 88,3 % | 46,3 % | 73,6 % | 83,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 41,6 % | 40,1 % | 78,5 % | 68,2 % | 99,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 518.127 kr. i 2021 til 1.686.926 kr. i 2025 (+226 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 518 | 1.300 | 1.688 | 1.728 | 1.687 | −2 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 540.998 kr. i 2021 til 1.740.116 kr. i 2025 (+222 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 541 | 1.242 | 829 | 1.703 | 1.740 | +2 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -22.871 kr. i 2021 til -53.190 kr. i 2025 (−133 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -23 | 58 | 858 | 26 | -53 | −308 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -26.156 kr. i 2021 til -59.724 kr. i 2025 (−128 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -26 | 56 | 858 | 14 | -60 | −518 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -26.156 kr. i 2021 til -56.755 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -26 | 43 | 668 | 4 | -57 | −1379 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 24 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 24 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 214.731 kr. i 2021 til 480.694 kr. i 2025 (+124 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 215 | 173 | 491 | 285 | 481 | +68 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 530 | 488 | 1.327 | 569 | 578 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 530 | 488 | 1.351 | 569 | 578 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 13.844 kr. i 2021 til 93.389 kr. i 2025 (+575 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14 | 57 | 725 | 150 | 93 | −38 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 515.887 kr. i 2021 til 484.470 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 516 | 431 | 626 | 419 | 484 | +16 % | |
| Passiver i alt | 530 | 488 | 1.351 | 569 | 578 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde