Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Helsingevej 29, 2830 Virum · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 31,2 % | 24,6 % | 36,6 % | 11,3 % | 57,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 407,8 % | 251,8 % | 488,9 % | 185,3 % | 278,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 66,6 % | 53,3 % | 69,2 % | 42,7 % | 64,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 46,9 % | 46,2 % | 52,9 % | 26,5 % | 90,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 66,6 % | 53,3 % | 69,2 % | 42,7 % | 64,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 33,4 % | 46,7 % | 30,8 % | 57,3 % | 35,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 303 % | 161 % | 356,1 % | 119,1 % | 182,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.415.844 kr. i 2022 til 990.464 kr. i 2026 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.416 | 3.115 | 2.900 | 1.958 | 990 | −49 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.573.173 kr. i 2022 til 745.454 kr. i 2026 (−53 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.573 | 2.299 | 1.822 | 1.773 | 745 | −58 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 842.671 kr. i 2022 til 245.010 kr. i 2026 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 843 | 815 | 1.078 | 185 | 245 | +32 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 822.952 kr. i 2022 til 233.919 kr. i 2026 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 823 | 803 | 1.057 | 171 | 234 | +36 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 641.002 kr. i 2022 til 182.632 kr. i 2026 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 641 | 625 | 824 | 132 | 183 | +38 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.525.041 kr. i 2022 til 206.561 kr. i 2026 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.525 | 1.623 | 1.638 | 752 | 207 | −73 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.053 | 2.538 | 2.249 | 1.171 | 316 | −73 % | |
| Aktiver i alt | 2.053 | 2.538 | 2.249 | 1.171 | 316 | −73 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.367.409 kr. i 2022 til 202.632 kr. i 2026 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.367 | 1.352 | 1.556 | 500 | 203 | −59 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 181.950 kr. i 2022 til 39.028 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 182 | 178 | 233 | 39 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 503.345 kr. i 2022 til 113.403 kr. i 2026 (−77 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 503 | 1.008 | 460 | 632 | 113 | −82 % | |
| Passiver i alt | 2.053 | 2.538 | 2.249 | 1.171 | 316 | −73 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2022 til 1 kr. i 2026 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | −50 % | |
13 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Virum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk