Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Kastanie Alle 9, 3050 Humlebæk · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 98 % | <999 % | 95,5 % | 53,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 308,6 % | 131,2 % | 80,8 % | 40,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 99,7 % | 87,8 % | 99,2 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 98,2 % | <999 % | 96,3 % | 53,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,7 % | 87,8 % | 99,2 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,3 % | 12,2 % | 0,8 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 262,3 % | 131,2 % | 80,8 % | 40,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -11.920 kr. i 2023 til -7.500 kr. i 2026 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -12 | -6 | -8 | -8 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -9.145 kr. i 2024 til -7.500 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -9 | -8 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.228.337 kr. i 2023 til 2.752.300 kr. i 2026 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.228 | -2.178 | 2.324 | 2.752 | +18 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.228.337 kr. i 2023 til 2.752.300 kr. i 2026 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.228 | -2.178 | 2.324 | 2.752 | +18 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.255 | 86 | 2.418 | 5.178 | +114 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.255 | 86 | 2.418 | 5.178 | +114 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 16.395 kr. i 2023 til 7.645 kr. i 2026 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 16 | 16 | 15 | 8 | −50 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 19 | 16 | 15 | 8 | −50 % | |
| Aktiver i alt | 2.275 | 102 | 2.433 | 5.185 | +113 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.268.337 kr. i 2023 til 5.166.707 kr. i 2026 (+128 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.268 | 90 | 2.414 | 5.167 | +114 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.250 kr. i 2023 til 18.750 kr. i 2026 (+200 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 13 | 19 | 19 | 0 % | |
| Passiver i alt | 2.275 | 102 | 2.433 | 5.185 | +113 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Humlebæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredensborg