Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Hjortespringvej 105, 2730 Herlev · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,6 | 2,4 | 1,9 | 1,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 17,4 % | 48,4 % | 36,3 % | 39 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 755,6 % | 367,5 % | 269,4 % | 237,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 86,8 % | 72,8 % | 62,9 % | 57,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 20 % | 66,5 % | 57,8 % | 67,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 493.880 kr. | 854.250 kr. | 649.538 kr. | 745.242 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 86,8 % | 72,8 % | 62,9 % | 57,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 13,2 % | 27,2 % | 37,1 % | 42,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 678,8 % | 299,3 % | 215,4 % | 214,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.268.081 kr. i 2022 til 1.581.983 kr. i 2026 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.268 | 1.375 | 1.433 | 1.346 | 1.582 | +18 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 380.075 kr. i 2022 til 836.741 kr. i 2026 (+120 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 380 | 881 | 578 | 697 | 837 | +20 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 871.502 kr. i 2022 til 745.242 kr. i 2026 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 872 | 494 | 834 | 648 | 745 | +15 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 864.446 kr. i 2022 til 737.531 kr. i 2026 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 864 | 495 | 830 | 649 | 738 | +14 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 674.190 kr. i 2022 til 575.281 kr. i 2026 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 674 | 386 | 646 | 508 | 575 | +13 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.548.697 kr. i 2022 til 1.327.846 kr. i 2026 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.549 | 1.993 | 1.086 | 1.117 | 1.328 | +19 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.794 | 2.218 | 1.333 | 1.397 | 1.474 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 1.794 | 2.218 | 1.333 | 1.397 | 1.474 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.539.050 kr. i 2022 til 853.565 kr. i 2026 (−45 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.539 | 1.925 | 971 | 878 | 854 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 254.839 kr. i 2022 til 619.967 kr. i 2026 (+143 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 255 | 294 | 363 | 518 | 620 | +20 % | |
| Passiver i alt | 1.794 | 2.218 | 1.333 | 1.397 | 1.474 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herlev