Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Pilesvinget 55, 2700 Brønshøj · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -0,3 | -0,3 | -0,4 | -0,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -13,9 % | 6,9 % | -2,8 % | -2,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,8 % | 99,8 % | 98,8 % | 99,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -14 % | 6,9 % | -2,8 % | -2,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -1.196.931 kr. | -1.196.409 kr. | -1.418.268 kr. | -1.327.623 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,8 % | 99,8 % | 98,8 % | 99,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,2 % | 0,2 % | 1,2 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 507,3 % | >999 % | 94,9 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -496.424 kr. i 2021 til -293.159 kr. i 2025 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -496 | -277 | -308 | -409 | -293 | +28 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 868.496 kr. i 2021 til 1.034.464 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 868 | 920 | 888 | 1.009 | 1.034 | +2 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -1.384.920 kr. i 2021 til -1.387.623 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1.385 | -1.217 | -1.228 | -1.462 | -1.388 | +5 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 7.627.408 kr. i 2021 til -803.832 kr. i 2025 (−111 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.627 | -6.758 | 3.515 | -790 | -804 | −2 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 5.847.568 kr. i 2021 til -993.634 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.848 | -6.833 | 3.452 | -1.364 | -994 | +27 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 835 | 815 | 896 | 980 | 1.090 | +11 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 8.549 | 5.780 | 3.692 | −36 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 835 | 815 | 9.445 | 6.760 | 4.782 | −29 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 647.505 kr. i 2021 til 11.944.716 kr. i 2025 (+1745 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 648 | 386 | 3.702 | 576 | 11.945 | +1974 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 56.531 | 48.239 | 40.700 | 42.512 | 42.856 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 57.366 | 49.054 | 50.145 | 49.272 | 47.638 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 55.810.846 kr. i 2021 til 47.271.811 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 55.811 | 48.978 | 50.030 | 48.665 | 47.272 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.554.678 kr. i 2021 til 366.410 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.555 | 76 | 115 | 607 | 366 | −40 % | |
| Passiver i alt | 57.366 | 49.054 | 50.145 | 49.272 | 47.638 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brønshøj — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København