Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Flegmade 9R, 7100 Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 59,8 % | 52,6 % | 28,7 % | 3,3 % | 1,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 289 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 72,3 % | 92,1 % | 97,1 % | 94,9 % | 90,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 82,7 % | 57,1 % | 29,6 % | 3,5 % | 2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 72,3 % | 92,1 % | 97,1 % | 94,9 % | 90,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 27,7 % | 7,9 % | 2,9 % | 5,1 % | 9,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 151,6 % | 324 % | 37,2 % | 843,7 % | 599,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.875 kr. i 2022 til -12.250 kr. i 2026 (−78 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -131 | -11 | -12 | -12 | −4 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.875 kr. i 2022 til -12.250 kr. i 2026 (−78 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | – | – | – | -12 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.001.109 kr. i 2022 til 97.904 kr. i 2026 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.001 | 1.624 | 1.231 | 172 | 98 | −43 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.000.862 kr. i 2022 til 76.102 kr. i 2026 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.001 | 1.614 | 1.136 | 134 | 76 | −43 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 335 | 335 | 335 | 335 | 335 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 335 | 335 | 335 | 335 | 335 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 701.707 kr. i 2022 til 806.188 kr. i 2026 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 702 | 783 | 43 | 54 | 806 | +1403 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.338 | 2.730 | 3.623 | 3.727 | 3.858 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 1.673 | 3.066 | 3.958 | 4.063 | 4.193 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.210.143 kr. i 2022 til 3.795.267 kr. i 2026 (+214 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.210 | 2.824 | 3.842 | 3.854 | 3.795 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 202.038 kr. i 2025 til 263.192 kr. i 2026 (+30 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 202 | 263 | +30 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 462.891 kr. i 2022 til 134.382 kr. i 2026 (−71 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 463 | 242 | 116 | 6 | 134 | +2014 % | |
| Passiver i alt | 1.673 | 3.066 | 3.958 | 4.063 | 4.193 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.