Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fabriksparken 44, 2600 Glostrup · Landskabspleje
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1 | 0,9 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | -1,1 % | -7,1 % | 7,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 203,3 % | 306,9 % | 362 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 58,3 % | 71,5 % | 75,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -1,9 % | -10 % | 9,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 459.946 kr. | -151.321 kr. | 2.238.162 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 58,3 % | 71,5 % | 75,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 41,7 % | 28,5 % | 24,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,1 % | 78,5 % | 126,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 15.770.960 kr. i 2021 til 16.360.891 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15.771 | 15.852 | 16.347 | 17.338 | 16.361 | −6 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 13.363.688 kr. i 2021 til 14.122.729 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 13.364 | 13.974 | 15.888 | 17.490 | 14.123 | −19 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.855.605 kr. i 2021 til 1.376.739 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.856 | 1.428 | -202 | -1.109 | 1.377 | +224 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.961.449 kr. i 2021 til 1.273.273 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.961 | 935 | -240 | -1.203 | 1.273 | +206 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.527.723 kr. i 2021 til 989.386 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.528 | 725 | -202 | -942 | 989 | +205 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.609 | 1.537 | 3.385 | 2.588 | 2.021 | −22 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.609 | 1.537 | 3.385 | 2.588 | 2.021 | −22 % | |
| Varebeholdninger | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.969.053 kr. i 2021 til 4.137.739 kr. i 2025 (+110 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.969 | 2.840 | 7 | 2.719 | 4.138 | +52 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 13.867 | 14.799 | 14.446 | 10.627 | 11.880 | +12 % | |
| Aktiver i alt | 15.476 | 16.336 | 17.831 | 13.215 | 13.901 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 9.864.784 kr. i 2021 til 10.435.829 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.865 | 10.590 | 10.388 | 9.446 | 10.436 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 5.436.461 kr. i 2021 til 3.281.421 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.436 | 5.576 | 7.105 | 3.462 | 3.281 | −5 % | |
| Passiver i alt | 15.476 | 16.336 | 17.831 | 13.215 | 13.901 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 29 | 31 | 34 | 36 | 29 | −19 % | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glostrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Albertslund