Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Okapivej 9, 8960 Randers SØ · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,1 % | 27,2 % | 7,4 % | 3,4 % | 9,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 2 % | 0,3 % | 2,1 % | 418,6 % | 184,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 95,8 % | 98,4 % | 96,8 % | 99,1 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 5,3 % | 27,6 % | 7,6 % | 3,4 % | 9,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 95,8 % | 98,4 % | 96,8 % | 99,1 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 4,2 % | 1,6 % | 3,2 % | 0,9 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 2 % | 0,3 % | 2,1 % | 10,2 % | 9,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.127 kr. i 2021 til -22.385 kr. i 2025 (−175 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -9 | -9 | -9 | -22 | −139 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 285.313 kr. i 2021 til 792.508 kr. i 2025 (+178 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 285 | 2.033 | 599 | 274 | 793 | +189 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 285.313 kr. i 2021 til 792.508 kr. i 2025 (+178 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 285 | 2.033 | 599 | 274 | 793 | +189 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.611 | 7.477 | 8.091 | 7.773 | 8.585 | +10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.611 | 7.477 | 8.091 | 7.773 | 8.585 | +10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 4.571 kr. i 2021 til 7.661 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 0 | 5 | 7 | 8 | +9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5 | 0 | 5 | 288 | 145 | −50 % | |
| Aktiver i alt | 5.615 | 7.478 | 8.097 | 8.061 | 8.730 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.381.735 kr. i 2021 til 8.650.924 kr. i 2025 (+61 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.382 | 7.357 | 7.840 | 7.993 | 8.651 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 233.612 kr. i 2021 til 78.720 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 234 | 120 | 257 | 69 | 79 | +14 % | |
| Passiver i alt | 5.615 | 7.478 | 8.097 | 8.061 | 8.730 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers SØ — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers