Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skærgårdvej 12, 7400 Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 19,9 % | 9,7 % | -8,4 % | -13,5 % | 2,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 251,5 % | 241,9 % | 72,1 % | 189,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 98,9 % | 97,4 % | 98,4 % | 98,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 19,9 % | 9,9 % | -8,6 % | -13,7 % | 2,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 98,9 % | 97,4 % | 98,4 % | 98,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 1,1 % | 2,6 % | 1,6 % | 1,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 220,5 % | 234,6 % | 53,6 % | 171,1 % | Ingen vurdering |
Regnskabet er et delår (perioden slutter 2025-12-31). Indtjening og afkast er beregnet på seneste 12 måneders resultat, mens soliditet og likviditet er et øjebliksbillede på statusdagen.
delårsregnskab på 184 dage uden sammenlignelige tal (mangler samme delår året før): resultatnøgletal er periodens egne og ikke sammenlignelige med et helår
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2025 | Ændring2025 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.893 kr. i 2022 til -11.249 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -10 | -23 | -15 | -11 | +27 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -10.893 kr. i 2022 til -11.249 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -10 | -23 | -15 | -11 | +27 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.454.905 kr. i 2022 til 150.077 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.455 | 812 | -599 | -873 | 150 | +117 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.478.192 kr. i 2022 til 139.275 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.478 | 801 | -633 | -873 | 139 | +116 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 21 | 21 | 21 | 21 | 21 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.117 | 7.969 | 7.078 | 6.387 | 6.268 | −2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.138 | 7.990 | 7.099 | 6.408 | 6.289 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 268.900 kr. i 2022 til 179.448 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 269 | 195 | 454 | 56 | 179 | +218 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 306 | 223 | 469 | 76 | 199 | +163 % | |
| Aktiver i alt | 7.443 | 8.213 | 7.567 | 6.483 | 6.487 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 7.438.250 kr. i 2022 til 6.382.532 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.438 | 8.124 | 7.374 | 6.378 | 6.383 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.000 kr. i 2022 til 104.875 kr. i 2025 (+1998 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 89 | 194 | 105 | 105 | −0 % | |
| Passiver i alt | 7.443 | 8.213 | 7.567 | 6.483 | 6.487 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning