Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Toftekærsvej 3, 2820 Gentofte · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | 145,5 % | — | — | 82,4 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | — | 145,5 % | — | — | 82,4 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | 73,6 % | 18,5 % | -2,6 % | 13,1 % | 11,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | 404,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 97 % | 100 % | 96,3 % | 88,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 73,6 % | 19,1 % | -2,6 % | 13,6 % | 12,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -16.591 kr. | — | — | -6.180 kr. | 37.093 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 97 % | 100 % | 96,3 % | 88,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 3 % | 0 % | 3,7 % | 11,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 8,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 0 kr. i 2021 til 45.000 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 30 | 0 | 0 | 45 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 0 kr. i 2021 til 37.093 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 44 | -6 | -6 | 37 | +700 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -16.591 kr. i 2021 til 37.093 kr. i 2025 (+324 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -17 | 44 | – | -6 | 37 | +700 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 133.632 kr. i 2021 til 37.951 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 134 | 44 | -6 | 35 | 38 | +8 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 106.924 kr. i 2021 til 29.602 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 107 | 34 | -4 | 28 | 30 | +8 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 113 | 150 | 133 | 174 | 174 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 113 | 150 | 133 | 174 | 174 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 28.623 kr. i 2021 til 1.859 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 29 | 35 | 24 | 18 | 2 | −89 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 33 | 35 | 43 | 37 | 88 | +141 % | |
| Aktiver i alt | 145 | 185 | 175 | 210 | 262 | +25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 145.225 kr. i 2021 til 231.809 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 145 | 180 | 175 | 203 | 232 | +14 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 0 kr. i 2021 til 8.349 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 6 | 0 | 8 | 8 | +8 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 0 kr. i 2021 til 21.889 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | – | – | – | 22 | – | |
| Passiver i alt | 145 | 185 | 175 | 210 | 262 | +25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gentofte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte