Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rugvænget 8, 4200 Slagelse · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 21,1 | 12,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 5,2 % | 12,4 % | 17,9 % | 18,8 % | 19,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 89,5 % | 146,9 % | 51,7 % | 50,5 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 84,5 % | 86,7 % | 97,8 % | 96,1 % | 99 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,2 % | 14,3 % | 18,3 % | 19,5 % | 19,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | 255.203 kr. | 262.740 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 84,5 % | 86,7 % | 97,8 % | 96,1 % | 99 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 15,5 % | 13,3 % | 2,2 % | 3,9 % | 1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 9,9 % | 72,4 % | 0 % | 31,1 % | 660,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 106.613 kr. i 2021 til 262.740 kr. i 2025 (+146 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 107 | 253 | 242 | 255 | 263 | +3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 243.085 kr. i 2024 til 241.967 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 243 | 242 | −0 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 493.000 kr. i 2021 til 3.378.894 kr. i 2025 (+585 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 493 | 1.301 | 2.120 | 2.734 | 3.379 | +24 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 493.000 kr. i 2021 til 3.222.276 kr. i 2025 (+554 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 493 | 1.300 | 2.023 | 2.679 | 3.222 | +20 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 4.070 | 4.070 | 4.070 | 5.382 | 5.361 | −0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.119 | 6.064 | 7.079 | 8.601 | 7.374 | −14 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.188 | 10.134 | 11.149 | 13.983 | 12.735 | −9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 23.260 kr. i 2021 til 1.154.879 kr. i 2025 (+4865 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 23 | 189 | 0 | 173 | 1.155 | +568 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 210 | 384 | 128 | 281 | 3.970 | +1313 % | |
| Aktiver i alt | 9.398 | 10.517 | 11.277 | 14.264 | 16.706 | +17 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 7.937.409 kr. i 2021 til 16.530.674 kr. i 2025 (+108 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.937 | 9.123 | 11.029 | 13.708 | 16.531 | +21 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.226.256 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.226 | 1.133 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 234.091 kr. i 2021 til 174.913 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 234 | 261 | 248 | 556 | 175 | −69 % | |
| Passiver i alt | 9.398 | 10.517 | 11.277 | 14.264 | 16.706 | +17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Slagelse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Slagelse