Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vimmelskaftet 41A, 1161 København K · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,2 % | 5,2 % | 2,5 % | 3 % | 5,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 117,5 % | 3 % | 4,9 % | 15,9 % | 16,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 25,9 % | 28,3 % | 29,9 % | 31,5 % | 35,1 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 20,1 % | 18,5 % | 8,5 % | 9,6 % | 15,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 25,9 % | 28,3 % | 29,9 % | 31,5 % | 35,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 74,1 % | 71,7 % | 70,1 % | 68,5 % | 64,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 117,5 % | 3 % | 1,2 % | 0,8 % | 6,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.838.127 kr. i 2021 til 2.770.996 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.838 | 2.152 | 1.744 | 2.322 | 2.771 | +19 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.679.605 kr. i 2021 til 1.995.151 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.680 | 1.892 | 950 | 1.188 | 1.995 | +68 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.308.707 kr. i 2021 til 1.712.975 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.309 | 1.471 | 738 | 928 | 1.713 | +85 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 23.670 | 28.150 | 29.056 | 30.500 | 32.301 | +6 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 23.670 | 28.150 | 29.056 | 30.500 | 32.301 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.469.713 kr. i 2021 til 31.504 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.470 | 32 | 13 | 4 | 32 | +724 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.470 | 32 | 52 | 72 | 80 | +11 % | |
| Aktiver i alt | 25.140 | 28.182 | 29.108 | 30.572 | 32.381 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.500.201 kr. i 2021 til 11.350.104 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.500 | 7.971 | 8.710 | 9.637 | 11.350 | +18 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 16.050.233 kr. i 2021 til 18.180.823 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 16.050 | 17.528 | 17.513 | 18.410 | 18.181 | −1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.250.874 kr. i 2021 til 494.469 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.251 | 1.068 | 1.073 | 452 | 494 | +9 % | |
| Passiver i alt | 25.140 | 28.182 | 29.108 | 30.572 | 32.381 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København