Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Børup Tværvej 14, 8310 Tranbjerg J · Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1 | 1,2 | 1,1 | 1,3 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -1,4 % | 25,9 % | 16,8 % | 32,3 % | 22,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 146,7 % | 209,6 % | 199 % | 250,6 % | 220,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 34,9 % | 50,9 % | 46,7 % | 55 % | 52,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -4,1 % | 50,9 % | 35,9 % | 58,7 % | 42,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 18.423 kr. | 199.546 kr. | 110.027 kr. | 254.813 kr. | 206.672 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 34,9 % | 50,9 % | 46,7 % | 55 % | 52,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 65,1 % | 49,1 % | 53,3 % | 45 % | 47,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 80,9 % | 153,4 % | 156,6 % | 180 % | 160,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.072.283 kr. i 2021 til 1.195.232 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.072 | 1.360 | 1.107 | 1.208 | 1.195 | −1 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.053.860 kr. i 2021 til 988.560 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.054 | 1.160 | 997 | 953 | 989 | +4 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -2.952 kr. i 2021 til 189.357 kr. i 2025 (+6515 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3 | 190 | 100 | 249 | 189 | −24 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -7.270 kr. i 2021 til 186.730 kr. i 2025 (+2669 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7 | 185 | 97 | 246 | 187 | −24 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -5.687 kr. i 2021 til 145.399 kr. i 2025 (+2657 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | 144 | 75 | 192 | 145 | −24 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 26 | 16 | 6 | 0 | 56 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 26 | 16 | 6 | 0 | 56 | – | |
| Varebeholdninger | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 205.288 kr. i 2021 til 430.872 kr. i 2025 (+110 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 205 | 395 | 349 | 427 | 431 | +1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 372 | 540 | 444 | 595 | 592 | −0 % | |
| Aktiver i alt | 398 | 556 | 450 | 595 | 648 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 138.842 kr. i 2021 til 339.999 kr. i 2025 (+145 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 139 | 283 | 210 | 327 | 340 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 253.663 kr. i 2021 til 268.480 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 254 | 258 | 223 | 237 | 268 | +13 % | |
| Passiver i alt | 398 | 556 | 450 | 595 | 648 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 3 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tranbjerg J — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus