Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvejen 125, 2900 Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | -0,4 % | 3,4 % | 42,8 % | 11 % | 2,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | 143,1 % | 54,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | -20 % | -16,2 % | 29,3 % | 36,4 % | 26,4 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 2,2 % | -21,3 % | 145,9 % | 30,3 % | 8,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | -186.000 kr. | 499.000 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -20 % | -16,2 % | 29,3 % | 36,4 % | 26,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 120 % | 116,2 % | 70,7 % | 63,6 % | 73,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,1 % | 5,1 % | 1,9 % | 0,3 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -186.000 kr. i 2024 til 499.000 kr. i 2025 (+368 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | -186 | 499 | +368 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -171.541 kr. i 2021 til 499.000 kr. i 2025 (+391 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -172 | -49 | -892 | -186 | 499 | +368 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -486.733 kr. i 2021 til 691.000 kr. i 2025 (+242 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -487 | -83 | 7.859 | 2.258 | 691 | −69 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -66.233 kr. i 2021 til 689.000 kr. i 2025 (+1140 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -66 | 540 | 8.056 | 2.403 | 689 | −71 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 15.067 | 15.067 | 15.387 | 18.110 | 18.110 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | 18.110 | 18.110 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 4.872 kr. i 2021 til 17.000 kr. i 2025 (+249 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 84 | 61 | 7 | 17 | +143 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | – | 3.685 | 12.291 | +234 % | |
| Aktiver i alt | 15.406 | 15.659 | 18.820 | 21.795 | 30.401 | +39 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -3.073.438 kr. i 2021 til 8.014.000 kr. i 2025 (+361 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3.073 | -2.533 | 5.523 | 7.926 | 8.014 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 16.538.620 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 16.539 | 10.077 | 11.293 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.480.348 kr. i 2021 til 22.387.000 kr. i 2025 (+400 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.480 | 1.654 | 3.220 | 2.576 | 22.387 | +769 % | |
| Passiver i alt | 15.406 | 15.659 | 18.820 | 21.795 | 30.401 | +39 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København